falrehberim

Yorumcu kayıtları devam etmektedir.Fal Rehberim yeteneklerini sergilemek isteyen yorumcuları fal severlerle buluşturuyor.

Remil Falı

Remil falı bir takım nokta ve çizgilerle birlikte gaybe dair haber verme sanatıdır. Araplar arasında İslamiyet'ten önce çok yaygın olan remil bir fal çeşididir. Remilin kelime anlamı "kum" demektir. Kağıt olmadığı dönemlerde bu şekiller kum üzerine çizilmiştir.

Remil Falına Kim Bakar

Remil işlemi yapan kimseye "remmal" denir.Remil falını yorumlanması için oldukça bilgili olmak gerektiği için bakılması zor bir fal türüdür. Arap yarım adasında eski çağlarda çok yapılan bu fal günümüzde çok fazla yapılmamaktadır. Bu falı yapacak kişi sayısı oldukça az olması nedeniyle günümüzde oldukça popüler değildir. XVI. yy. Divan şairlerinden biri olan Zâtî, geçimini Bayezıt camii avlusunda remmallık yaparak temin ederdi.

Remil Falına Nasıl Bakılır?

Remil'in esası noktalar ve on altı şekilden oluşur. Her iki nokta bir hat kabul edilir ve bunların burçlarla bağlantılı olduğuna inanılır. Çizilen bu şekillerin burçlar ve anasır-ı erbaa (toprak, su, hava, ateş) olan ilişkileri hesap edilerek incelenir ve sonuçlar çıkarılır.
Tüm Bloglar
Hakkimizda

En İyi Fal Sitesi - Gerçek Falcıların Adresi |Falrehberim


Bloglar
Bizi Takip Edin
©Tum Haklari Saklidir 2019