falrehberim

Yorumcu kayıtları devam etmektedir.Fal Rehberim yeteneklerini sergilemek isteyen yorumcuları fal severlerle buluşturuyor.

TAROT FALI

15. yüzyılın sonlarından itibaren günümüzde de varlığını koruyan tarot falı 78 tarot kartının bir arada kullanılmasıyla oluşturulan bir çeşit kağıt oyunu olarak ortaya çıkmıştır. 18. yy sonlarına doğru dönüşüme uğrayarak mistik anlayışlarında devreye girmesi ile birlikte fal bakma amacıyla kullanılmaya başlanmıştır.


TAROT FALI KAÇ KARTLA BAKILIR?

Tarot falına 78 kartla bakılmaktadır. Bu kartlardan birine ise "arkana" denilmektedir. Arkana'nın kelime anlamına ise sır denilmektedir. 78 karttan 56 tanesine küçük arkana 22 tanesine de büyük arkana olarak adlandırılmaktadır. Küçük arkana grubunda ise 4 ayrı grup olarak her birinde 14 tane kart bulunmaktadır. Bahsedilen bu 4 ayrı takımın isimleri ise "kupa" "asa" "kılıç""tılsım"dır. Bazı farklı kaynaklarda ise bu isimlerin farklı olarak geçtiği de görülmektedir.Gruptaki her grupta sıralama 1'den 10'a kadar yapılır daha sonrasında gelen kartlar ise saray kartları denilen kral,uşak,kraliçe,şovalye olarak ortaya çıkmaktadır. Büyük arkana grubunda ise kartların inanışlarına göre daha anlamlı sembolik ifadeler barındırdığı bilinmektedir.

TAROT FALINA NASIL BAKILIR?

Yorumlama yapılacak kişinin istediği konuya uygun açılım yapması tarot falına bakılırken dikkat edilmesi gereken bir husustur.Danışana tarot destesi karıştırılarak dilek tutması ve cevabını öğrenmek istediği sorunun üstüne yoğunlaşması tarot falına bakacak kişi tarafından istenilir.Daha sonrasında fal baktıran kişi fal bakacak kişiye tarot destesini verir. Fala bakan kişi ise istenilen konuya uygun açılımı yapar. Fala bakan kişi her kartın numarasına bakar ve tekrarlanan kartlara dikkat ederek tarot kartlarının anlamları ve kendi öngörüsü doğrultusunda falı yorumlar. Hayattaki deneyimler yaşanmış olaylar yaşanacak olan aşamalar ve daha pek çok durumun bu kartlar ile bakılan fallar sayesinde görülmektedir. Tarot falının farklı açılımlara göre bakımında değişik gösterdiği bilinmektedir.

TAROT FALINA KİM BAKAR

Tarot falına isteyen herkes bakabilir. Bakacak kişinin iki bağlantı arasındaki durumu güçlü ve iyi analiz edebilme yeteneğinin olmasının önemli olduğu söylenmektedir. Ayrıca mitolojiye özel bir ilgisi olan kişilerin tarot bakarken daha başarılı oldukları sanılmaktadır.
Tüm Bloglar
Hakkimizda

En İyi Fal Sitesi - Gerçek Falcıların Adresi |Falrehberim


Bloglar
Bizi Takip Edin
©Tum Haklari Saklidir 2019